Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Ciąża kontra upał – jak nie dać się wysokim temperaturom

Ciąża kontra upał – jak nie dać się wysokim temperaturom

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na niekorzystne działania ostrych promieni słonecznych. Tymczasem lato w Polsce nie odpuszcza, a synoptycy zapowiadają kolejne fale upałów. Na pytania, czy w ciąży można się opalać i jak poradzić sobie z obrzękami oraz nadmiernym poceniem odpowiada doświadczona położna.

27 Lip 2022 S.Z.
Goście weselni przybywają! Jakie są zasady organizowania dla nich noclegu?

Goście weselni przybywają! Jakie są zasady organizowania dla nich noclegu?

Zapraszając gości z odległych stron na ślub i wesele należy zadbać o ich komfort, w tym nocleg. Nie zawsze państwo młodzi muszą ponosić wszystkie koszty zakwaterowania, choć jest to w dobrym tonie. Podpowiadamy, co wypada, a czego nie. Najważniejsze: bądźcie szczerzy i wobec swoich portfeli, i wobec zaproszonych gości.

14 Lip 2022 S.Z.
Rok szkolny 2021/2022 - ucierpiały portfele rodziców i firm związanych z edukacją. Rozkwitł rynek korepetycji

Rok szkolny 2021/2022 - ucierpiały portfele rodziców i firm związanych z edukacją. Rozkwitł rynek korepetycji

Co czwarty uczeń zapracował na oceny na świadectwie pobierając korepetycje, pokazuje badanie przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Rodzice – widząc, że nauka zdalna spowodowała braki w wiedzy dzieci – byli gotowi płacić za dodatkowe zajęcia coraz więcej. Średni poziom wydatków na ten cel w zakończonym właśnie roku szkolnym wynosił aż 293 zł miesięcznie. Pandemia dała się we znaki wszystkim. Ucierpiały finanse rodziców, ale także placówek edukacyjnych. Zaległości prywatnych firm związanych z edukacją zwiększyły się w czasie pandemii o ponad 38 mln zł.

08 Lip 2022 S.Z.
Jak zorganizować ślub za granicą? 5 kroków do realizacji marzeń

Jak zorganizować ślub za granicą? 5 kroków do realizacji marzeń

Każdy ma wizję swojego wymarzonego ślubu i wesela. Pomysłów może być wiele: jedni pragną kameralnej ceremonii w ulubionym miejscu na świecie, inni zaś chcą wyznać sobie miłość na plaży przy blasku księżyca. Zwolennicy organizacji wesela na własnych zasadach często decydują się na ślub za granicą. Piękne widoki, gwarancja ładnej pogody, połączenie ślubu z miesiącem miodowym... Zalet jest wiele. Jak jednak zorganizować takie wydarzenie? Przedstawiamy 5 kroków.

24 Cze 2022 S.Z.
Bezpieczne wakacje w ciąży, czyli o czym przyszła mama wiedzieć powinna

Bezpieczne wakacje w ciąży, czyli o czym przyszła mama wiedzieć powinna

Kobiety w ciąży, ze względu na swój wyjątkowy stan, powinny jeszcze staranniej niż zwykle przygotować się do podróży – uważnie ją zaplanować i zabrać ze sobą np. kopie ostatnich badań, albo... mobilne KTG. Bezpieczeństwo przyszłej mamy i maluszka jest bowiem najważniejsze! O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając się na urlop, podpowiada doświadczona położna!

21 Cze 2022 S.Z.
Ukryte koszty ślubu i wesela

Ukryte koszty ślubu i wesela

Kto robił remont mieszkania, budował dom itp. doskonale wie, że koszty planowane często nijak się mają do realnych wydatków. Także przygotowując budżet na wesele, trzeba z góry założyć, że pojawią się nieprzewidziane dopłaty. Podpowiadamy, jakie koszty trzeba od razu zaplanować i o co dopytać usługodawców.

14 Cze 2022 S.Z.
Świadomość w związkach

Świadomość w związkach

Związek jest niezwykle angażującą relacją. Wymaga otworzenia się na drugą osobę, bezwzględnej szczerości i stałego kontaktu. Jest to ważna część życia każdego z nas, bo wszyscy pragniemy czuć się kochani i potrzebni. Związki wpływają na nasze codzienne życie i samopoczucie. Potrafią dodać nam skrzydeł, ale również je podciąć. Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Według Głównego Urzędu Statystycznego tylko w 2020 roku doszło do 51.164 rozwodów. Jaka jest tego przyczyna?

13 Cze 2022 S.Z.
Test z chemii: o co zapytać przed randką, żeby zaiskrzyło?

Test z chemii: o co zapytać przed randką, żeby zaiskrzyło?

● Według badania Badoo, osoby nawiązujące relacje w internecie zwykle muszą pójść średnio na 5 randek, zanim poczują z kimś chemię
● Tylko 18% randkowiczów uważa, że bardzo łatwo jest wyczuć, czy z kimś zaiskrzyło podczas rozmowy w aplikacji lub serwisie randkowym
● Perri Schneider, ekspert od randek, podpowiada jakie pytania warto zadać przed spotkaniem na żywo, aby sprawdzić, czy faktycznie czujemy chemię i tym samym oszczędzić czas na niedopasowane randkowanie

11 Cze 2022 S.Z.
Jak odnaleźć na emigracji siebie i bezpieczną pracę?

Jak odnaleźć na emigracji siebie i bezpieczną pracę?

Sytuacja zmusiła cię do opuszczenia kraju, a proces adaptacji naprawdę cię przeraża. Właściwie zaczynasz wszystko „od zera” – poszukujesz mieszkania, pracy, szkoły dla dzieci, załatwiasz dokumenty. W sytuacji przecierania nowych szlaków znajduje się wiele osób, które z różnych względów zdecydowały się wyjechać ze swojej ojczyzny – teraz mogą przekazać swoją wiedzę uchodźcom z Ukrainy, którzy w związku z wojną postanowili na dłuższy czas osiedlić się w Polsce.

31 Maj 2022 S.Z.
Kredyt na wesele – nieroztropność czy realizacja marzeń?

Kredyt na wesele – nieroztropność czy realizacja marzeń?

Nie macie wystarczających środków na swoje wesele, a nie chcecie iść na zbyt duże kompromisy? Wzięcie pożyczki z banku na ślub i przyjęcie to jedno z dość często wybieranych przez pary rozwiązań. W obecnej sytuacji pytanie: „czy kredyt gotówkowy jest rozsądnym pomysłem?” jest jednak bardzo ważne. Podpowiadamy, jak oszacować koszty wesela i ocenić, czy wzięcie kredytu na wesele jest w Waszym przypadku rozsądne, czy raczej ryzykownie.

18 Maj 2022 S.Z.
Muzyka na weselu. Czym jest opłata dla ZAiKS, kto i ile musi zapłacić?

Muzyka na weselu. Czym jest opłata dla ZAiKS, kto i ile musi zapłacić?

W dużym uproszczeniu: ZAiKS dba o to, aby twórcy dostawali wynagrodzenie za swoją pracę. Instytucja ta zajmuje się dysponowaniem tantiem na podstawie liczby wykonań poszczególnych utworów, czyli udziałów dzieł w rynku. Co to oznacza? Że słynny wokalista z piosenką utrzymującą się na pierwszych miejscach list przebojów dostanie większe tantiemy niż ktoś, kto komponuje do niszowych produkcji filmowych. A jak ma się to do opłaty za odtwarzanie muzyki obowiązkowej przy organizowaniu wesela?

24 Kwi 2022 S.Z.
Przezorny rodzic, czyli jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w domu

Przezorny rodzic, czyli jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w domu

Zgodnie z prawem dziecko może pozostać samo w domu po ukończeniu 7. roku życia. Zanim jednak rodzice się na to zdecydują, powinni pamiętać, żeby pociechę odpowiednio do tego przygotować. Bo choć dom to miejsce kojarzące się z bezpieczeństwem, to właśnie w mieszkaniach często dochodzi do wypadków z udziałem najmłodszych. Jak zatem nauczyć dziecko zasad zachowania ostrożności? Poznaj kilka istotnych wskazówek.

21 Kwi 2022 S.Z.
Niezręczne momenty na pierwszej randce - czym stresują się polscy single?

Niezręczne momenty na pierwszej randce - czym stresują się polscy single?

• Aż 78% randkujących singli uważa, że pierwsze minuty pierwszego spotkania są najbardziej nerwowymi momentami w randkowaniu.
• Blisko połowa respondentów nie jest pewna, jak zacząć rozmowę, 44% nie wie, w jaki sposób się przywitać, a prawie 1/3 doświadczyło zakłopotania, gdy ze swoją „randką” próbowali przywitać się na różne sposoby.
• Anna Szlęzak, ekspert od relacji, podpowiada, jak poradzić sobie z niezręcznościami i skupić się na dobrej zabawie.

10 Kwi 2022 S.Z.
Jak uczyć dziecko ekoempatii? Poznaj praktyczne wskazówki

Jak uczyć dziecko ekoempatii? Poznaj praktyczne wskazówki

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Dorośli powinni dokładać wszelkich starań, aby szacunek do środowiska był dla dziecka czymś zupełnie naturalnym i przyjemnym. W jaki sposób się do tego zabrać? Poznaj kilka cennych wskazówek!

31 Mar 2022 S.Z.
Wesele w 2022 roku, ile to będzie kosztowało?

Wesele w 2022 roku, ile to będzie kosztowało?

Wesele planujemy pod marzenia, a potem siadamy do tabelki i podliczamy, ile kosztować nas będą te pragnienia. Wtedy pojawiają się ważne pytania. Czy na pewno musi być tylu gości? I czy na pewno musi być tyle dań? Tyle świateł, tyle kwiatów? Zanim zdecydujecie się na ich redukcję, sprawdźcie, czy nie da się na przykład wynegocjować ceny.

16 Mar 2022 S.Z.
Jak zminimalizować przedślubny stres

Jak zminimalizować przedślubny stres

Do ślubu zostało kilka tygodni, a może nawet dni. Szczęście i ciekawość mieszają się z nerwowym ściskiem w żołądku i stresem uniemożliwiającym zjedzenie czegokolwiek. To o Tobie? Radzimy więc: rzuć wszystko, schowaj się gdzieś na chwilę, weź głęboki oddech. I przeczytaj nasz artykuł. Także wtedy, gdy dopiero zaczynasz planowanie wesela.

20 Lut 2022 S.Z.
Niezawodny sposób na partnerstwo

Niezawodny sposób na partnerstwo

Partnerstwo w związku w opinii kobiet, to podział obowiązków, a także wspólna opieka nad dzieckiem. Z drugiej strony młode matki przyznają, że obowiązki związane z wychowaniem są dla nich „naturalne”, stąd powszechne przekonanie, że młody ojciec nie jest w stanie pełnić obowiązków rodzicielskich tak dobrze jak matka. To stwierdzenia młodych matek i ojców, którzy zostali zapytani o to, „Jak postrzegają urlop rodzicielski dla ojców”. Badanie (1) zostało przeprowadzone przez agencję badawczą IQS we współpracy z Fundacją „Share the Care”, która promuje partnerski model rodziny i przygotowuje polskie społeczeństwo na wdrożenie dyrektywy UE work-life balance.

17 Lut 2022 S.Z.
Walentynki nie tylko we dwoje! “Family Valentine’s Day” zyskuje na popularności. O czym mowa?

Walentynki nie tylko we dwoje! “Family Valentine’s Day” zyskuje na popularności. O czym mowa?

Walentynki już niebawem! Nie ma wątpliwości że, już od kilku dobrych tygodni, wiele osób zastanawia się, dokąd 14 lutego zabrać swoją ukochaną osobę. Okazuje się jednak, że Walentynki coraz częściej nie są już tylko dniem zakochanych w sobie partnerów. Dla wielu osób jest to wyjątkowe i uniwersalne święto miłości. Nieprzypadkowo zatem trend rodzinnych Walentynek zyskuje na popularności niemal z każdym rokiem!

11 Lut 2022 S.Z.
Młodzi Polacy są zagrożeni HIV, bo dramatycznie mało o nim wiedzą

Młodzi Polacy są zagrożeni HIV, bo dramatycznie mało o nim wiedzą

Co szósty młody człowiek, który wziął udział w ankiecie Fundacji Teraz Wy na temat HIV uważa, że można się zakazić przez dotykanie mebli lub elementów małej architektury i dlatego „lepiej często myć i dezynfekować ręce, zwłaszcza w miejscach publicznych, bo być może ławki, poręcze i przyciski były dotykane przez osoby z HIV”. To oczywiście nieprawda. Prawie co piąty uczestnik tego quizu sądzi mylnie, że całowanie się z osobą żyjącą z HIV stwarza duże ryzyko zakażenia. I wreszcie najważniejsze: niemal jedna czwarta respondentów uważa, niesłusznie, że problem HIV ich w ogóle nie dotyczy.

02 Lut 2022 S.Z.
Jak będziemy randkować w 2022 roku?

Jak będziemy randkować w 2022 roku?

Prognozy i trendy według Badoo

18 Sty 2022 S.Z.