3/4 Polaków kocha podróże na "spontanie"
Wpisany przez S.Z.   
środa, 10 lipca 2024 14:58

3/4 Polaków kocha podróże na "spontanie"

Jak Polacy przygotowują się do wakacyjnych wyjazdów? Czy planują je z wyprzedzeniem? I z kim najchętniej wybraliby się w spontaniczną podróż?

Wyobraź sobie możliwość spontanicznego wypożyczenia samochodu i wyruszenia w nieznane. Taki scenariusz przedstawiono w badaniu „Jak i z kim podróżujemy? Wybory Polaków pod lupą,” przeprowadzonym na zlecenie wypożyczalni samochodów Avis*. Okazuje się, że na taki wyjazd zdecydowałoby się blisko 75 proc. respondentów – zarówno kobiety (70,7 proc.) jak i mężczyźni (79,9 proc.) praktycznie równie chętnie zdecydowaliby się na „podróżowanie na spontanie”.
Większość respondentów uznała, że na spontaniczny wyjazd najlepiej wyruszyć w towarzystwie partnera lub partnerki (40,6 proc.). Równie chętnie odkrywamy nowe miejsca z rodziną (32 proc.). Natomiast 14,1 proc. najlepiej czuje się w towarzystwie przyjaciela.
Otwartość Polaków na spontaniczne podróże idzie w parze z ich nawykami dotyczącymi wynajmu samochodów. Aż 6 na 10 osób rezerwuje samochód zaledwie na kilka dni przed planowaną podróżą. Najczęściej szukamy pojazdu na dwa do trzech dni (41 proc.), a tylko co czwarty ankietowany poszukuje auta na dłuższy okres, od czterech do siedmiu dni.
Wyniki badania wyraźnie pokazują, że Polacy nie boją się odważnych decyzji. Tylko sześć na sto osób nigdy nie zdecydowało się na spontaniczny wyjazd. Ponad 28% Polaków deklaruje, że często lub bardzo często podejmuje spontaniczną decyzję o podróży wypożyczonym samochodem. To doskonały sposób na odkrywanie nowych miejsc i poszukiwanie nowych doświadczeń. Jednak rezerwacja na ostatnią chwilę może czasem ograniczyć wybór lokalizacji lub sprawić, że podróż będzie droższa niż pierwotnie zakładaliśmy.
Blogerka Katarzyna Węgrzyn, której profil "Gdzie pojechać w Polsce na weekend" na Instagramie śledzi ponad 350 tys. osób, deklaruje, że często lubi podróżować na spontanie.

„Tegoroczną majówkę spędziłam podróżując po kraju. Gdziekolwiek położę palec na mapie Polski, zawsze znajdę miejsce, które może nie jest powszechnie znane, ale zapewni mi wspomnienia na całe życie" – twierdzi Katarzyna.


Badanie Avis udowadnia również, że spontaniczne podróże nie są domeną osób młodych, a wiek nie jest w tym przypadku ograniczeniem. Osoby mające 50 lat i więcej (77,4%) oraz w przedziale 35-49 lat (77,5%) równie chętnie wybrałyby się w nieplanowaną podróż autem w nieznane, tak jak najmłodsi ankietowani.
Wyniki potwierdziły również, że klienci wypożyczalni są przywiązani do określonych segmentów samochodów, na przykład regularnie decydując się na wynajem SUV-ów lub oczekując szerokiej gamy akcesoriów. Jednocześnie szukają możliwości zaoszczędzenia pieniędzy na podróżach, co często może być trudniejsze w przypadku rezerwacji last minute. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że wcześniejsza rezerwacja może wiązać się z lepszymi rabatami i dodatkowymi korzyściami dzięki programom lojalnościowym renomowanych wypożyczalni.
Przykładowo, Avis Preferred oferuje członkom 10% zniżki na wszystkie wypożyczenia samochodów, priorytetową obsługę przy odbiorze pojazdu oraz ekskluzywne oferty u wybranych partnerów turystycznych, a także wiele innych korzyści. Inicjatywa lojalnościowa, która została ulepszona w marcu tego roku, jest bezpłatna.
Więcej informacji na temat korzyści płynących z wypożyczenia samochodu w tegorocznym sezonie wakacyjnym oraz dodatkowych korzyści dla wypożyczających można znaleźć na stronie https://www.avis.pl/wynajem.


*Badanie „Jak i z kim podróżujemy? Wybory Polaków pod lupą” zostało przeprowadzone pod koniec marca 2024 roku przez SW Research na zlecenie wypożyczalni samochodów Avis na grupie 514 respondentów, którzy w ciągu ostatniego roku korzystali z usług Avis lub innej wypożyczalni samochodów.

***** *** ***** *** *****

O Avis
Avis działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 170 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 roku.
Więcej informacji na: www.avis.pl 

/źródło - /

Poprawiony: środa, 10 lipca 2024 15:28